Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń

737 951 558

Ubezpieczenie wypadkowe

Ubezpieczenie wypadkowe jest jednym z obowiązkowych świadczeń przeznaczonych dla pracowników objętych ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym (ZUS). Świadczenia są wypłacane w związku z wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową. Jednak w ramach ubezpieczenia trudno jest dostać się na bezpłatną rehabilitację. Długo trzeba czekać również na wizytę u specjalisty, co po wypadku może odbić się niekorzystnie na zdrowiu. Poza tym godziny przysługujące na bezpłatną rehabilitację w wielu przypadkach okazują się niewystarczające, aby w pełni powrócić do zdrowia. Alternatywą dla obowiązkowego ubezpieczenia wypadkowego jest wykupienie dodatkowego, płatnego ubezpieczenia medycznego z opcją opieki po wypadku. Ten rodzaj polisy obejmuje swoim zasięgiem leczenie urazów będących skutkiem wypadku.

Ubezpieczenie medyczne z NNW w swoim zakresie może posiadać leczenie szpitalne z jego następstwami. Świadczenie jest wypłacane za każdy dzień hospitalizacji oraz za czas powrotu do zdrowia. Środki finansowe przysługują również na operacje lub inne zabiegi chirurgiczne, które musiały być wykonane ze względu na przebyty wypadek.

Zwykle dodatkowe, płatne ubezpieczenie wypadkowe może wykupić zarówno pracodawca, jak i osoba prywatna za siebie. Jak widać oferta jest bardzo elastyczna, każdy może dopasować ją do własnych potrzeb.

W wyborze najlepszej pomogą specjaliści z biura DK Finanse Ubezpieczenia. Zapraszamy do współpracy z nami!