Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń

737 951 558

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne

O ubezpieczeniach turystycznych nie powinniśmy zapominać w momencie kiedy wybieramy się w podróż, ponieważ taki błąd może mieć przykre konsekwencje. Aby ubezpieczenie turystyczne było skuteczne i spełniało swoją rolę powinno zawierać kilka ważnych elementów.

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Jest nim polisa ubezpieczeniowa, która chroni nas podczas podróży i pobytu na wakacjach lub innym wyjeździe. Jego wykup jest wskazany zarówno w czasie wyjazdu na wakacje w kraju, jak również z racji podróży i pobytu poza granicami. Zakres ubezpieczenia może być dość szeroki lub może dotyczyć tylko określonych sytuacji. Powinien być dostosowany do naszych oczekiwań oraz rodzaju podróży w jaką się wybieramy.

Sytuacje kiedy ubezpieczenie turystyczne jest przydatne

Ubezpieczenie turystyczne może pomóc w różnych nieprzewidzianych sytuacjach jakie mogą się wydarzyć podczas wakacji. W zależności od wybranego zakresu, ubezpieczony może liczyć na wypłatę odszkodowania w przypadku drobnych obrażeń w następstwie nieszczęśliwego wypadku, czy bardziej poważniejszego uszczerbku na zdrowiu będącego konsekwencją uprawiania sportów rekreacyjnych.

Dlatego też jeżeli wyjeżdżamy w góry i planujemy jazdę na nartach warto jest wykupić opcję, która obejmuje ochronę związaną z rekreacyjnym uprawianiem sportu. Podczas wycieczki, na którą zabieramy drogi, dobry sprzęt elektroniczny dobrze jest pomyśleć o zwiększeniu sumy ubezpieczenia za utracony bagaż.

Co składa się na ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne swoim zakresem obejmuje kilka rodzajów ochrony. Przeważnie jest to ubezpieczenie:
1. kosztów leczenia (KL)
2. następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)
3. assistance (pomoc w podróży)
4. bagażu podróżnego
5. OC

Ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance są najważniejszymi elementami ubezpieczenia turystycznego. Dodatkowo zakres polisy może być rozszerzony o sprzęt sportowy, sporty ekstremalne, rezygnację z wyjazdu oraz inne mniej przewidziane sytuacje, które mogą mieć miejsce podczas wyjazdu.

Koszt ubezpieczenia

Ubezpieczenia turystyczne nie należą do drogich ubezpieczeń. Koszt zależy od liczby dni obowiązywania, zakresu ubezpieczenia oraz od obszaru obowiązywania. Przeważnie cena oscyluje od kilku do kilkunastu złotych za dzień.