Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń

737 951 558

Ubezpieczenie opon i szyb

Dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne. W zakres ubezpieczenia szyb typu casco wchodzą uszkodzenia szyb samochodowych (przednia i boczne). Najczęściej jest ono dodatkiem do ubezpieczenia AC. W ramach wykupionej polisy, ubezpieczyciel zapewnia naprawę lub wymianę szyb w profesjonalnym warsztacie, który specjalizuje się w szybach samochodowych.

Skorzystanie z ubezpieczenia nie ma wpływu na utratę zniżki w ramach AC jeżeli przedłużamy umowę u tego samego Ubezpieczyciela. Ubezpieczenie jest ograniczone wysokością sumy ubezpieczenia. Nie pokryjemy nim kosztów uszkodzenia szyberdachu, dachu panoramicznego, lusterek i reflektorów, jak również uszkodzeń, które powstały na szybie przed zgłoszonym zdarzeniem. Ubezpieczenie opon typu assistance swoim zakresem obejmuje jedynie uszkodzenia opon.

Może być dodatkiem do ubezpieczenia OC, AC lub assistance. Kierowca w razie uszkodzenia może liczyć na wymianę koła lub holowanie auta do wulkanizatora. W zakres ubezpieczenia nie wchodzą koszty związane z zakupem nowej opony oraz materiałów, które zostały użyte do jej naprawy. Podobnie jak przy ubezpieczeniu szyb, skorzystanie z polisy nie ma wpływu na utratę zniżek AC podczas przedłużania umowy u tego samego Ubezpieczyciela.

W razie pytań o zakres w/w ubezpieczeń zapraszamy do kontaktu z doradcą DK Finanse Ubezpieczenia.