Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń

737 951 558

Ubezpieczenie OC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej musi posiadać każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Jego celem jest ochrona majątku ubezpieczonego. Służy do pokrycia szkód związanych z ruchem pojazdu jakie mogą ponieść poszkodowani.

Dzięki ubezpieczeniu OC, sprawca wypadku nie płaci z własnej kieszeni za naprawę uszkodzonego pojazdu, jak również za leczenie poszkodowanych osób. Kierowcy muszą pamiętać o terminowym płaceniu składki ubezpieczeniowej. Brak zapłaconego OC wiąże się z nałożeniem dotkliwej kary i innymi sankcjami.

Brak ubezpieczenia OC – co teraz?

W przypadku braku obowiązkowego OC zachęcamy o jak najszybsze zawarcie tego ubezpieczenia. W przypadku aut osobowych brak ciągłości ubezpieczenia powyżej 14 dni skutkuje karą wynosząca, aż 4500 zł. W momencie spowodowania wypadku, odszkodowanie poszkodowanym wypłaci Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG), a odpowiedzialnością oraz kosztami obarczy użytkownika bez aktualnego ubezpieczenia OC.

Gdzie znaleźć tanie OC?

Twoje ubezpieczenie OC wygasa w niedalekiej przyszłości? Skontaktuj się z nami, a specjaliści ubezpieczeniowi DK Finanse znajdą dla Ciebie najtańsze ubezpieczenie OC. Istnieje możliwość zawarcia polisy na odległość bez wizyty w naszym biurze.