Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń

737 951 558

Ubezpieczenie floty

Produkt ubezpieczeniowy, który powstał na potrzeby firm posiadających na stanie większą liczbę pojazdów. W zależności od ubezpieczyciela wymóg co do ilości posiadanych aut może być różny. Jednak najczęściej wymagane jest, aby było to minimum 5 samochodów, chociaż na rynku można znaleźć oferty dla firm z mniejszą ilością pojazdów. Z ubezpieczenia floty najczęściej korzystają firmy spedycyjne i transportowe.

Co daje posiadanie ubezpieczenia floty?

Przede wszystkim wygodę i oszczędność czasu. Nie trzeba ubezpieczać każdego pojazdu osobno. Ochroną objęte są wszystkie samochody wraz z wyposażeniem będące na stanie przedsiębiorstwa, zarówno osobowe, jak i ciężarowe oraz inne.

Co więcej, ubezpieczając większą liczbę pojazdów możemy otrzymać lepszą propozycję cenową. Zyskujemy też większą możliwość poszerzenia warunków i zakresu świadczenia. W ramach polisy można również dokupić dodatkowe ubezpieczenia, jak np.: ubezpieczenie NNW ubezpieczenie NNW, czy ubezpieczenie szyb i opon, pakiet assistance.

Czynniki mające wpływ na cenę

1. ilość pojazdów wchodząca w skład floty,
2. rodzaj i wiek pojazdów,
3. bezszkodowość (ilość szkód i wartość wypłaconych odszkodowań).

Jedna szkoda i wypłata odszkodowania za bezszkodową jazdę nie ma wpływu na zniżki pozostałych pojazdów flotowych. Celem zawarcia ubezpieczenia floty zapraszamy do kontaktu z doradcami DK Finanse Ubezpieczenia