Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń

737 951 558

Opieka zdrowotna za granicą

Choroba i wypadki zdarzają się wszędzie i przeważnie w najmniej spodziewanym momencie. Z tego powodu każdy kto wyjeżdża za granicę kraju, obowiązkowo powinien pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, które obok ubezpieczenia w ramach podstawowej opieki zdrowotnej będzie stanowiło dodatkową ochronę podczas pobytu w innym kraju niż Polska. W większości przypadków ubezpieczenie z NFZ może być niewystarczające, aby w pełni chronić zdrowie i życie ubezpieczonych.

Leczenie za granicą to spory wydatek i w razie wypadku nie mając dodatkowego ubezpieczenia jesteśmy narażeni na spore koszty związane z opieką i leczeniem w razie nagłej sytuacji.

Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają w ofercie produkty przeznaczone dla osób podróżujących samodzielnie, w grupie lub z rodziną. Swoim zakresem obejmują koszty związane z opieką zdrowotną w krajach europejskich i na innych kontynentach.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

EKUZ otrzymują osoby ubezpieczone w NFZ, które wyjeżdżają za granicę . Na jej podstawie turyści z Polski mogą korzystać z bezpłatnej podstawowej opieki medycznej w zdrowotnych placówkach państwowych działających na terenie państw UE na zasadach obowiązujących w danym kraju.

Karta nie obejmuje między innymi:
1. kosztów związanych z powrotem chorego do Polski
2. kosztów ratownictwa medycznego
3. poszukiwań przez specjalistyczne, zagraniczne służby ratunkowe
4. hospitalizacji (niektóre kraje).

Za wyżej wymienione usługi ubezpieczeni będą musieli zapłacić z własnej kieszeni, dlatego też warto jest zastanowić się nad wykupem dodatkowej polisy turystycznej, która w pakiecie będzie posiadała zwrot kosztów leczenia szpitalnego, czy kosztów poszukiwań, powrotu chorego do kraju.