Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń

737 951 558

Ubezpieczenie assistance

Dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, na które warto się zdecydować. Najczęściej jest dodatkiem do OC lub AC. Kierowca, który posiada ubezpieczenie Assistance może skorzystać z usługi pomocy drogowej w przypadku kiedy nastąpi awaria auta lub będzie miała miejsce stłuczka. Ubezpieczenie działa przez całą dobę.

W zakres polisy wchodzi między innymi:
– holowanie auta do warsztatu,
– pełna obsługa warsztatowa,
– pomoc medyczna, a czasami i prawna dla kierowcy jak również dla pasażerów,
– transport kierowcy,
– transport pasażerów, a nawet zwierząt,
– opłata noclegu,
– pokrycie kosztów związanych z wynajęciem auta zastępczego,
– dostarczenia paliwa do samochodu (bez kosztów paliwa).

Zakres pomocy, na którą może liczyć kierowca zależy od rodzaju wykupionego pakietu. Każdy wybór powinien być poprzedzony dokładnym zapoznaniem się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU).

W przypadku jakichkolwiek trudności przy wyborze odpowiedniego pakietu zapraszamy do skorzystania z pomocy doradcy DK Finanse Ubezpieczenia, który wytłumaczy i rozwieje wszelkie wątpliwości z tym związane oraz wybierze najbardziej odpowiedni pakiet zgodnie z oczekiwaniami.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać pomoc z ubezpieczenia Assistance?

Wystarczy zadzwonić na numer telefonu ubezpieczyciela i oczekiwać na pomoc, której zakres będzie zależał od wybranego pakietu. W razie jakikolwiek problemów doradcy DK Finanse służą pomocą.

Na czym polega ubezpieczenie Assistance?

Jest to dobrowolne, dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Jego wykupienie nie kosztuje dużo. Warto je mieć, ponieważ korzyści z jego posiadania są spore. Kierowca, właściciel pojazdu nie musi martwić się o koszty np. holowania uszkodzonego pojazdu. Może liczyć też na bezpłatne wypożyczenie auta na czas naprawy samochodu.

Czy ubezpieczenie Assistance działa za granicą?

Tak. Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych posiada pakiety, które działają również podczas pobytu za granicą. Obejmują między innymi: nocleg, holowanie, a nawet zakup biletów na dalszą podróż.